wychowaj szczęśliwe dziecko

„Kocham moje dzieci, ale rozumiem, że one nie mogą dostać wszystkiego czego chcą, nie mogą też robić tylko tego, na co mają ochotę”.

Rodzice wiedzą, że ich obowiązkiem jest nauczyć dzieci zasad panujących w rodzinie i przekazać oczekiwania otoczenia. Mają jasne, proste zasady i oczekują ich przestrzegania. Dają dzieciom możliwość współdecydowania i dokonywania wyboru adekwatnie do wieku i stopnia rozwoju. Używają głównie pozytywnych metod, pochwał by zachęcić dzieci do lepszego zachowania; okazują swoje niezadowolenie z niewłaściwego zachowania dzieci, ale nie stosują kar fizycznych.

„ Po prostu chcę spokojnego życia”.

Rodzice starają się, by nie zrobić niczego co mogłoby zdenerwować dziecko. Zapominają o swoich własnych potrzebach, nie mają ustalonych norm. Ignorują wszelkie złe zachowania dziecka, nawet gdy znacznie odbiegają od ogólnie przyjętych zasad społecznych. Zawsze ulegają prośbom i żądaniom dziecka. Nie zachęcają do samodzielności, wyręczając dziecko we wszystkim.

„Wychowanie dzieci jest ciągła walką”

Rodzice uważają, że dzieci trzeba uczyć głównie poprzez wprowadzanie ścisłych zasad, stosowanie wielu żądań, wymagań i gróźb. Surowe karanie i częste bicie są codziennością. Dobre zachowania dziecka nie zauważane , szuka sie przyczyn, dla których dziecko można „złapać” an niewłaściwym postępowaniu.

Każdy typ rodzicielstwa to wypadkowa sytuacji, osób, czasu i miejsca.

Pamiętaj, że dziecko patrzy, słucha i bierze przykład z Ciebie. Każdy z rodziców popełnia błędy w wychowaniu swojego dziecka, ale zawsze można je dostrzec i wyeliminować. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: