wychowaj szczęśliwe dziecko

Dla chcącego…

Rodzice nieznający języka, którego dziecko się uczy, często pozostawiają je bez pomocy, zakładając, że nic nie mogą zrobić. Jednak, jak powiada przysłowie ”Dla chcącego, nic trudnego”.
Pamiętaj jednak, że dziecka nie można zmuszać (agresja rodzi agresję), lecz zachęcać, pokazując, że to fajna zabawa.

 Zachęć dziecko do słuchania nagrań, które dołączone są do podręcznika.
 Poproś, by wytłumaczyło ci, o czym jest piosenka, historyjka, rymowanka. Gdy będą z tym problemy, można poszukać w książce strony, na której są ilustracje do słuchanego tekstu, one na pewno pomogą w przypomnieniu sobie treści.
 Wyraź swoje zainteresowanie tym, czego dziecko się uczy. Podkreślisz wtedy ważność tego zadania. Dobrze zrobisz chwaląc swoje dziecko za postępy.
 Zróbcie wspólnie kukiełki postaci z podręcznika. Zachęć dziecko, by przedstawiło historyjki, które poznało na zajęciach. Możecie wspólnie pobawić się w teatrzyk. Jeśli twoje dziecko ma na to ochotę, zaproście gości. Nie wymagaj jednak, by cała treść przedstawienia była w języku obcym, pozwól dziecku częściowo zastąpić angielskie/ niemieckie wyrażenia polskimi, skoro nie pamięta całości. Może też wymyślić dalszą część, inne zakończenie. Pozwól dziecku na kreatywność.
 Gdy brak ci czasu na przeprowadzenie zaproponowanych zabaw, można bawić się podczas wykonywania codziennych obowiązków, np. słuchać obcojęzycznych piosenek i historyjek jadąc samochodem /wtedy korki nie będą dokuczliwe, lecz wręcz pożyteczne 😉 / lub domowych porządków.

Zaproponowane przeze mnie czynności potraktuj jako inspirację do tego, jak możesz wspierać swoje dziecko. Na ich podstawie wymyśl dwa swoje własne sposoby uatrakcyjnienia dziecku nauki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: