wychowaj szczęśliwe dziecko

Twoje dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami: wzrokiem, słuchem, dotykiem, smakiem, węchem, być może ma też wykształcony „szósty zmysł”, czyli intuicję (jednak tego tematu nie będę poruszała w Poradniku). Wiesz już, które zmysły- czyli kanały odbioru informacji- są u niego dominujące, a które słabiej rozwinięte.
Prawdopodobnie zastanawiasz się jaki „zestaw” byłby najkorzystniejszy, lecz nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Chyba najlepiej jest sprawnie korzystać ze wszystkich kanałów i jak najefektywniej łączyć ze sobą informacje usłyszane, zobaczone i wyczute.
Jak to robić podczas nauki języka angielskiego? Oto kilka sposobów:
 Korzystaj z płyty multimedialnej dołączonej do podręcznika. W ten sposób dziecko widzi nowe słówka, słyszy wymowę i klikając na komputerze, wykonuje ruch.
 Jeśli na płycie CD są piosenki, niech dziecko słucha ich podczas swoich zabaw, nie koniecznie zwracając na nie uwagę. Nie nalegaj, by się ich uczyło, jeśli tego nie chce. Samo słuchanie sprawi, że poprawna wymowa zostanie podświadomie zapamiętana.
 Rysunki, zakreślacze, diagramy, kredki i kolorowe długopisy pomagają zapamiętać, bo podobnie jak ruch aktywizują prawą półkulę mózgu (o tym napiszę innym razem).
 Zapamiętując czasowniki, niech dziecko wykona ruchy przedstawiające dane słowo. Możecie tez pobawić się w kalambury:
Na karteczkach piszecie słówka- z jednej strony po angielsku, np. swim, a z drugiej po polsku: pływać. Karteczki leżą przed wami tak, że widać tylko angielskie słówko. Prosisz dziecko, by wykonało wskazaną po angielsku czynność. Następnie odwracacie karteczkę i przyznajecie punkty za dobrze odgadnięte słówko.
A może ty też przyłączysz się do zabawy? Wymyśl swoje wersje kalamburów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: