wychowaj szczęśliwe dziecko

Z Kubusiem, synkiem EliJak Ci idzie wspieranie i motywowanie dziecka do nauki?
Przypuszczam, że coraz częściej chwalisz swojego malucha, choć jeszcze nie przejawia zapału do nauki. To nie jest takie proste (przynajmniej nie w każdym przypadku).
Obiecałam wspomóc twoją pracę znanymi mi technikami szybkiej nauki. Nie będę jednak ich przedstawiać w Poradniku dla Rodziców, bo możesz poczytać o nich na moim blogu:
Tęczowe Techniki Szybkiej Nauki
Myślę, że przynajmniej niektóre z nich przypadną ci do gustu i zechcesz je wykorzystać. Jednak twoje dziecko nie koniecznie musi uczyć się w ten sam sposób.
Różnimy się od siebie na wiele sposobów, również sposób w jaki się uczymy jest indywidualny.
Znajdź na blogu test na style uczenia się pod kątem kanału odbioru informacji i zrób go swojemu dziecku. Sprawdź, czy jest wzrokowcem, słuchowcem czy ruchowcem. Możesz wyniki testu porównać ze swoimi codziennymi spostrzeżeniami.
Czy twoje dziecko lubi słuchać, kiedy mu czytasz lub opowiadasz? Czy umie się skoncentrować podczas słuchania? Prawdopodobnie ten kanał odbioru informacji jest dominujący.
Jeśli dziecko woli oglądać obrazki raczej niż słuchać tekstu, dużo i ładnie rysuje, opowiada o tym, co widziało, to jest wzrokowcem.
Jeśli jednak jest „wiercipietą”, ciągle się rusza, nie umie wysiedzieć spokojnie w jednym miejscu, wszędzie go pełno i ni potrafi dłużej się skupić na statycznych czynnościach, masz do czynienia z ruchowcem.
Taki podział jest oczywiście dużym uproszczeniem, bo każdy z nas odbiera rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Jednak najskuteczniej uczymy się, gdy informacje docierają do naszego mózgu preferowanym kanałem Wzrok/Słuch/Ruch.

Zastanów się, jakie znaczenie ma kanał odbioru informacji dla twojego dziecka? W czym mu to pomaga podczas uczenia się, a w czym przeszkadza? Jak możesz pomóc mu wykształcić posługiwanie się pozostałymi kanałami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: