wychowaj szczęśliwe dziecko

Witaj

Witaj,

Naszą wspólną przygodę z uczeniem dzieci chcę zacząć od kilku ustaleń, mając nadzieję, że się na nie zgodzisz.

Po pierwsze, w tym Poradniku będę się zwracała bezpośrednio do Ciebie. Nie odbierz tego jako brak szacunku, lecz formę przełamania bariery obcości, przecież wkraczam pod Twój dach, jako pomoc dla Ciebie i Twojego dziecka- najcenniejszego skarbu, jaki masz.

Porady, które Ci zaproponuję są wynikiem moich obserwacji, doświadczenia i przeczytanych lektur. Od 12 lat pracuję w szkole podstawowej ucząc dzieci w wieku 7-13lat. Mam dwóch nastoletnich synów, którzy wciąż dają mi „okazje” 😉 do poszukiwań odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów pomagania w nauce, zachęcania i motywowania do pracy.

Proszę, potraktuj moje rady jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń i rozwiązań.  Z pewnością tylko część tego, co tu przeczytasz będzie miało zastosowanie do Twojego dziecka. Wiele rzeczy, o których piszę będzie oczywiste, a może będziesz mieć do mnie jakieś pytania. Postaram się na nie odpowiedzieć, jeśli napiszesz na adres: poradnikdlarodzicow@gmail.com

O technikach i sposobach na zwiększenie efektywności uczenia się piszę na bloguTęczowe Techniki Szybkiej Nauki tam też możesz komentować poszczególne wpisy, pytać i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi rodzicami.

Liczę na to, że lektura Poradnika pomoże Ci przygotować dziecko do podejmowania nowych wyzwań i radzenia sobie w każdej sytuacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: